(ВИДЕО) Ракета лансирана од руска подморница погоди мета оддалечена 350 километриОстанато

Одложувањето на почетокот на преговорите за пристапување на Северна Македонија во Европската унија ќе ја влоши и дестабилизира ситуацијата во регионот, изјави ...
сите 288 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Австрискиот дипломат и поранешен висок претставник на меѓународната заедница во Босна и Херцеговина, Волфганг Петрич, позитивно ја оцени иницијативата за ...
сите 247 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Ракета лансирана од руска подморница погоди мета оддалечена 350 километри

Од:
До кого (е-маил):
Порака: