Меркел ја критикуваша најавата за анексија на Јорданската Долина

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска ја критикуваше најавата на израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изречена минатата недела дека планира да ја ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Германската канцеларка и нејзината министерка за одбрана денеска летаат за САД со различни авиони, само неколку дена откако владејачката коалиција во Германија ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Германија ќе инвестира најмалку 100 милијарди евра до 2030 година за заштита на климата и енергетска транзиција, што произлегува од конечниот текст договорен ...
| | веќе видена | слични

„Знам дека пакетот мерки за заштита на климата ќе чини многу, но ќе ве чини уште повеќе ако не сториме ништо“, рече Ангела Меркел за време на дебатата во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Германската канцеларка Ангела Меркел изјави денеска дека не ги гледа нападите врз Саудиска Арабија како причина за прекинување на германската забрана за извоз ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Екипата на „Бутел“ го совлада „Металург 2“ со 29:23 (14:10) во натпревар од ракометната Суперлига. Домашните постојано водеа и рутински ја одржуваа предноста и ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Меркел ја критикуваша најавата за анексија на Јорданската Долина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: