Димче Арсовски: Владата ја задолжува државата за нови над 61,7 милиони евра


Денес е денот кога Заев и Нина Ангеловска ќе ја задолжат државата за нови над 61,7 милиони евра. Нина Ангеловска со потпишување на денешното задолжување од над ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Додека граѓаните тонат во сиромаштија, власта се расфрла. Во време кога се најавува  ново полнење на државната администрација со над 3000 вработувања како дел ...
| | веќе видена | слични

Пратеничката од СДСМ и владечкото мнозинство, Кети Смилеска, денеска во Комисијата за финансирање и буџет ги истакна суштинските и реални придобивки за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Реакција на соопштението на СДСМ Парите наместо кај граѓаните завршуваат кај Зоран Заев и врхушката на СДСМ. Популистичките мерки како Мој ДДВ се само уште ...
| | веќе видена | слични

По последното задолжување од 62 милиони евра, веќе се најавува задолжување од најмалку 40 милиони евра. Утре – 24 септември, Министерството за финансии преку ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата утре повторно ќе се заборчи откако минатата недела се задолжи за 62 милиони евра односно се одржа аукција на државни хартии во вредност на која се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Лицемерно е ВМРО-ДПМНЕ да зборува за задолжување, кога јавноста многу добро знае како ВМРО-ДПМНЕ се задолжуваше со огромни каматни стапки за барок, споменици, ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска во Брисел изјави дека не успеале да постигнат консензус за пристапување на Северна Македонија во ЕУ, и дека ќе се ...
сите 906 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ и премиер, Зоран Заев, во тек на предизборната кампања на митинг одржан во Општина Илинден на собраните симпатизери им порача дека доаѓа ...
сите 98 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави вечерва дека во телефонски разговор со турскиот колега Реџеп Таип Ердоган добил уверувања дека ќе се почитува ...
сите 470 | | | веќе видена

Оттаму велат дека на средбата се разговарало за актуелната состојба поврзана со недобивањето на датум за почеток на преговори со Европската Унија. Истите ...
сите 186 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димче Арсовски: Владата ја задолжува државата за нови над 61,7 милиони евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: