СКОПЈЕ НИКАКО ДА СТАНЕ ВЕЛОГРАД: Шилегов даде нов рок, 2021 година

Изградени велосипедски патеки во должина од 14,6 километри, конектори кои ги поврзуваат велосипедските патеки и овозможување на велосипедско поврзување на ...
| | веќе видена | слични

Сè почеста слика низ градските улици се пешаци кои се загледни во своите телефони кои одат пребавно и не обрнуваат многу внимание на нештата и луѓето околу ...
| | веќе видена | слични

Скопје е рамен град, град во кој без преголем напор може да возите велосипед и е пример како треба да изгледа еден велосипедски град. Во изминативе две години ...
| | веќе видена | слични

Ваква е најавата на одбележувањето на Европската недела на мобилност, во чии рамки попладнево улицата кај Рекорд е претворена во пешачка зона. Андријана Лазова ...
| | веќе видена | слични

Во рамки на одбележувањето на европската недела на мобилност, попладнево во центарот на Скопје ќе се одржи велофиеста на улицата „Димитрија Чуповски“, кај ...
| | веќе видена | слични

Инаку Шилегов вети затворање за сообраќа на кејот кај ГТЦ, шеталиште наместо автопат! -Кејот на Вардар кај ГТЦ е претворен во сообраќаен хаос каде што возилата ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Во последните 24 часа беа направени 1630 тестирања, а регистрирани 152 нови случаи на Ковид-19, починале две лица, додека оздравени се 126 пацинети. Полицијата ...
сите 457 | | | веќе видена

Бугарија може да остане сама во спорот со Северна Македонија, смета Кирил Илиев, историчар од Институтот за балкански студии при Бугарската академија на ...
сите 363 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски во моментов е легален, но повеќе не е ЛЕГИТИМЕН претседател на ВМРО. Имам впечаток дека се наоѓаме во една Дејвид Линчовска Кружница на ...
сите 137 | | | веќе видена

Будно ги следиме препораките на Комисијата за заразни болести и следствено, секогаш размислуваме за донесените одлуки, нивната оправданост и потребата за нивна ...
сите 166 | | | веќе видена

Пред два дена министерот за здравство Венко Филипче го најави новиот пакет мерки кој во наредните денови ќе и биде претставен на јавноста, а кој вклучува ...
сите 177 | | | веќе видена

Бизнисменот Сеад Кочан останува во затвор. Врховниот суд ја потврди казната на скопска Апелација со која Кочан беше осуден на 4 години и 8 месеци затвор. ...
сите 37 | | | веќе видена

Незадоволството од здравствениот систем и долгите административни процедури, пациентите се почесто го покажуваат со зголемена агресија и зачестени физички ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СКОПЈЕ НИКАКО ДА СТАНЕ ВЕЛОГРАД: Шилегов даде нов рок, 2021 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: