Ако прифати судот, Јанева излегува од Шутка во петок


13 копии

Третоосомничената во случајот „Рекет“, поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева, исто како и првоосомничениот Бојан Јовановски-Боки 13, вчера во ...
| | веќе видена | слични

Третоосомничената во случајот „Рекет“, поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева, исто како и првоосомничениот Бојан Јовановски-Боки 13, вчера во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Медиумите од соседството будно ја следат ситуацијата со аферата „Рекет“ во државата поради која во притвор завршија три осомничени лица. Меѓу нив е и ...
| | веќе видена | слични

Зоран Милевски – Кичеец кој во случајот „Рекет“ е второ осомничено лице ќе биде спроведен во домашен притвор. Ова станува јасно од денешното соопштение на ...
| | веќе видена | слични

Катица Јанева околу еден час се задржа во Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција. Јанева не даде исказ, туку првин сакала да изврши увид во ...
| | веќе видена | слични

Бидејќи истрагата е затворена одбраната ќе побара укинување на притворот Околу еден час се задржа Катица Јанева во Обвинителството за гонење организиран ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Разочарани сме што Европскиот совет не даде согласност за пристапни преговори во овој момент, но, се надеваме дека тоа ќе се случи пред Самитот ЕУ- Западен ...
сите 1680 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски очекува на утрешната средба на лидерите на политичките партии кај претседателот на државата да се постигне договор за ...
сите 259 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ако прифати судот, Јанева излегува од Шутка во петок

Од:
До кого (е-маил):
Порака: