Ова ли беше планот за живот: Билет во еден правец и болно “збогум“, бела чума ја покосува Македонија

2 копии

Живот спакуван во куфери, спомените во торби. Куферите и обични и детски. Аеродромите полни, билетите се за во еден правец. Солзи и прегратки по автобуските ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Петар Богојески, поранешниот заменик- генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ, познат и како еден од иницијаторите за реформи во партијата жестоко одговори на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Според Мицкоски, потонаа во своите предавства, изгубија образ затоа што излажаа, загубија сила затоа што се силеа. „Трета година Македонија живее во кошмар. ...
| | веќе видена | слични

Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ на својот Фејбук профил со видео го најави почетокот на кампањата „Разговори за Обнова на Македонија – Проблеми, ...
| | веќе видена | слични

Кој смее да е човек, а кој не во Македонија? Интернетот и социјалните мрежи десетина години се достапни на секој. За среќа, ни ја разбија илузијата од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Бугарија може да остане сама во спорот со Северна Македонија, смета Кирил Илиев, историчар од Институтот за балкански студии при Бугарската академија на ...
сите 433 | | | веќе видена

Ставот на СДСМ дека сум опасност за европската перспектива е како оној на Хитлер за Евреите, вели Рашела Мизрахи од ВМРО-ДПМНЕ. Таа реагира на социјалните ...
сите 204 | | | веќе видена

Будно ги следиме препораките на Комисијата за заразни болести и следствено, секогаш размислуваме за донесените одлуки, нивната оправданост и потребата за нивна ...
сите 157 | | | веќе видена

Русија повторно може да очекува дневно зголемување на бројот на заболени и до 9.000, изјави главниот лекар на водечки медицински центар, Евгениј Тимаков.„Среде ...
сите 197 | | | веќе видена

Бизнисменот Сеад Кочан останува во затвор. Врховниот суд ја потврди казната на скопска Апелација со која Кочан беше осуден на 4 години и 8 месеци затвор. ...
сите 37 | | | веќе видена

Незадоволството од здравствениот систем и долгите административни процедури, пациентите се почесто го покажуваат со зголемена агресија и зачестени физички ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ова ли беше планот за живот: Билет во еден правец и болно “збогум“, бела чума ја покосува Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: