Не запира: Денеска ново енормно задолжување на Владата од 61,7 милиони евра


2 копии

Владата денес ќе се задолжува за нови 61,7 милиони евра. На официјалната страна на Народна Банка на Република Македонија објавена е аукција на државни хартии ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Додека граѓаните тонат во сиромаштија, власта се расфрла. Во време кога се најавува  ново полнење на државната администрација со над 3000 вработувања како дел ...
| | веќе видена | слични

Пратеничката од СДСМ и владечкото мнозинство, Кети Смилеска, денеска во Комисијата за финансирање и буџет ги истакна суштинските и реални придобивки за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Реакција на соопштението на СДСМ Парите наместо кај граѓаните завршуваат кај Зоран Заев и врхушката на СДСМ. Популистичките мерки како Мој ДДВ се само уште ...
| | веќе видена | слични

По последното задолжување од 62 милиони евра, веќе се најавува задолжување од најмалку 40 милиони евра. Утре – 24 септември, Министерството за финансии преку ...
| | веќе видена | слични

Пратеничката од редовите на ВМРО ДПМНЕ Жаклина Пешевска на собраниската седница кажа дека власта ветувала брда и долини во делот на образованието додека со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата утре повторно ќе се заборчи откако минатата недела се задолжи за 62 милиони евра односно се одржа аукција на државни хартии во вредност на која се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лицемерно е ВМРО-ДПМНЕ да зборува за задолжување, кога јавноста многу добро знае како ВМРО-ДПМНЕ се задолжуваше со огромни каматни стапки за барок, споменици, ...
| | веќе видена | слични

Пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Дафина Стојаноска на денешна седница на Комисијата за финансирање и буџет каде се дебатира за новиот ребаланс на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ЕУ рече, па порече, Македонија не губи надеж. Кого најмногу го пече шамарот на недовербата? Направи ли Заев се што требаше за датумот? Дали Макрон ја прокоцка ...
сите 602 | | | веќе видена

Обединетата македонска дијаспора (ОМД) ја осудува одлуката на европските лидери повторно да ја блокираат кандидатурата на Македонија за полноправно членство во ...
сите 606 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во денешното интервју за порталот Слободен печат, нагласи дека барал од лидерите на останатите политички партии ...
сите 38 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел на крајот на Самитот во Брисел изрази дека немало консензус меѓу лидерите на ЕУ за отворање пристапни преговори со Северна ...
сите 171 | | | веќе видена

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска на претседателот на Русија Владимир Путин му ги објасни целите на турската операција во Сирија. – Господинот ...
сите 624 | | | веќе видена

Заев најверојатно дома во Струмица си го чува стариот телефон, кој може да открие дали обвинетите во „Рекет“ му пишувале на премиерот.Сепак, дали знаел за ...
сите 127 | | | веќе видена

Долниот дом на британскиот Парламент вечерва ја одби агендата за дебата за договорот за Брегзит, која премиерот Џонсон предвиде да трае три дена со цел земјата ...
сите 443 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Не запира: Денеска ново енормно задолжување на Владата од 61,7 милиони евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: