Клоп: Влијанието на британската клима врз продолжувањето на договорот? Тоа беше германски хумор

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп пред натпреварот од првото коло од групната фаза од Лигата на шампионите против Наполи ги коментираше зборовите на неговиот ...
| | веќе видена | слични

Јирген Клоп се присети на една ситуација од 2011 година кога се обидел да ги мотивира играчите на Борусија Дортмунд пред гостување кај Баерн Минхен, ...
| | веќе видена | слични

Поради својата харизма и емотивниот начин на кои ги доживуваа случувањата на теренот, Јирген Клоп се претвори во вистински миленик меѓу фановите на Ливерпул, ...
| | веќе видена | слични

Јирген Клоп се присети на еден мотивационен говор кој им го одржал на фудбалерите на Борусија Дортмунд пред многу години, тренерот сакал да ги охрабри своите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Менаџерот на Тотенхем, Маурисио Покетино додаде масло на шпекулациите кои го поврзуваат со премин на тренерското столче во Реал Мадрид. Аргентинецот минатата ...
| | веќе видена | слични

Вчера Јирген Клоп беше прогласен за тренер на годината од страна на ФИФА. Германецот заслужено го освои признанието откако имаше една неверојатна сезона со ...
| | веќе видена | слични

Јирген Клоп синоќа беше прогласен за најдобар тренер од страна на ФИФА, признание кое сосема заслужено му припадна на германскиот стручњак кој имаше ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ние го славиме Илинден и ги славиме Илинденците заради идејата за која се бореле, автономна македонска држава, а не како биле запишани во книгата на родени. ...
сите 140 | | | веќе видена

Врховниот суд треба деновиве да ја потврди пресудата за затворска казна за поранешната министерка Гордана Јанкулоска со тоа што ќе испрати образложение до ...
сите 132 | | | веќе видена

Работиме на финализирање на преговарачката рамка, со цел да ја усвоиме и да ја одржиме првата меѓувладина конференција за време на претседавањето со Советот на ...
сите 351 | | | веќе видена

Не можеме да влијаеме на одлуките на норвешките власти, но треба да забележиме дека секоја влада обезбедува исклучок за спортските тимови. Ние сме на позиција ...
сите 151 | | | веќе видена

Лекарската комора на Република Северна Македонија најостро го осудува инцидентот што се случи викендов на Клиниката за токсикологија кога пациент физички го ...
сите 60 | | | веќе видена

Дваесет и три годишно момче од Свети Николе е најмладиот пациент кој што изминативе 24 часа ја изгуби битката со коронавирусот. Освен него уште шест пациенти ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Клоп: Влијанието на британската клима врз продолжувањето на договорот? Тоа беше германски хумор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: