Пратеничка иницијатива за една изборна единица


Мутави до НАТО а потоа релаксирани околу ЕУ. Тоа е рецептот. Преговорите во ЕУ ќе не’ стават во европската сфера, во која реално и се наоѓаме. Ќе се однесуваме ...
| | веќе видена | слични

Американско-руските односи дојдоа на опасна граница и во момент кога сѐ потешко се спречуваат потенцијалните конфликти, неопходно е овие две земји да ...
| | веќе видена | слични

Во најновото истражување на американската агенција „Блумберг“ се забележува тренд на распарчување на партискиот пејзаж на Европа, напуштање на традиционалните ...
| | веќе видена | слични

Црно-белата слика на македонската политичка сцена се обиделе да ја променат повеќе личности, движња и партии, но актуелниот изборен модел не дозволувал посилен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Професорот по политички науки Нано Ружин во емисијата „10 Минути“ на ТВ21 рече дека секој политичар ќе посегне по друга алтернативна можност во ситуација кога ...
сите 1063 | | | веќе видена

Србите имаат дури 36 фудбалери во Топ 5 европските фудбалски лиги (Германија, Англија, Шпанија, Франција, Италија), од нив најмногу играат во Серија А (12), ...
сите 106 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пратеничка иницијатива за една изборна единица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: