Трамп: Сакаме да избегнеме војна со Иран, но...


2 копии

Германската канцеларка Ангела Меркел, францускиот претседател Емануел Макрон и британскиот премиер Борис Џонсон оценија дека зад нападите врз саудиските ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Висок ирански воен функционер денеска изјави дека оние кои се обидуваат да го нападнат Иран ќе се соочат со пораз. Изјавата беше дадена само еден ден откако ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Висок ирански воен претставник изјави денеска дека оние што се обидуваат да го нападнат Иран ќе се соочат со пораз, еден ден откако претседателот Хасан Рохани ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Американскиот државен секретар Мајк Помпео изрази благодарност до Германија, Франција и Велика Британија, откако трите земји објавија заедничка изјава во која ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Американскиот државен секретар Мајк Помпео изрази благодарност до Германија, Франција и Велика Британија откако овие три земји објавија заедничко соопштение во ...
| | веќе видена | слични

Ангела Меркел, Емануел Макрон и Борис Џонсон ја зазедоа линијата на САД за нападите врз саудиските нафтени рафинерии, оценувајќи дека Иран стои зад агресијата. ...
| | веќе видена | слични

Трите најмоќни европски земји донесоа заднички заклучок според кој, Иран стои зад нападите на нафтените постројки во Саудиска Арабија. Велика Британија, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како малку да им беше малтретирањето на Ромите во Битола, па се најде уште еден „јунак“ кој почна прво нас да не навредува, од само за него разбирливи причини, ...
сите 138 | | | веќе видена

Составот на новиот Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ ја потврдува деструктивната и антидржавна матрица во која е заглавено ВМРО-ДПМНЕ. Во обид да си ја спаси ...
сите 185 | | | веќе видена

Голем интерес предизвика кај граѓаните проектот викенд без ДДВ за кој вчер апремиерот Зоран Заев рече дека ќе биде во текот на продолжениот викенд од 10 до 12 ...
сите 434 | | | веќе видена

Бројот на случаи на зараза со коронавирусот продолжува да расте низ цела Европа, додека светот се приближува до бројката од еден милион жртви од болеста ...
сите 808 | | | веќе видена

Нов случај на позитивно лице на Ковид 19 во градинка во Битола. Се работи за воспитувачка од градинката „Коца Василева“ која е дел од установата за детски ...
сите 187 | | | веќе видена

Притвор од 30 дена добија десет лица кои во четвртокот вечерта учествувале во нападот на петмината полициски службеници, од кои еден беше потешко повреден. ...
сите 135 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи го потврди вчерашниот инцидент во болницата во Куманово. Во дневниот извештај на МВР се наведува дека во саботата во 09.07 ...
сите 83 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трамп: Сакаме да избегнеме војна со Иран, но...

Од:
До кого (е-маил):
Порака: