Трамп: Сакаме да избегнеме војна со Иран, но...


2 копии

Германската канцеларка Ангела Меркел, францускиот претседател Емануел Макрон и британскиот премиер Борис Џонсон оценија дека зад нападите врз саудиските ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Висок ирански воен функционер денеска изјави дека оние кои се обидуваат да го нападнат Иран ќе се соочат со пораз. Изјавата беше дадена само еден ден откако ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Висок ирански воен претставник изјави денеска дека оние што се обидуваат да го нападнат Иран ќе се соочат со пораз, еден ден откако претседателот Хасан Рохани ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Американскиот државен секретар Мајк Помпео изрази благодарност до Германија, Франција и Велика Британија, откако трите земји објавија заедничка изјава во која ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Американскиот државен секретар Мајк Помпео изрази благодарност до Германија, Франција и Велика Британија откако овие три земји објавија заедничко соопштение во ...
| | веќе видена | слични

Ангела Меркел, Емануел Макрон и Борис Џонсон ја зазедоа линијата на САД за нападите врз саудиските нафтени рафинерии, оценувајќи дека Иран стои зад агресијата. ...
| | веќе видена | слични

Трите најмоќни европски земји донесоа заднички заклучок според кој, Иран стои зад нападите на нафтените постројки во Саудиска Арабија. Велика Британија, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Цената на електричната енергија не се формира пред или постизборно, тоа е лага на ВМРО-ДПМНЕ, цената на електричната енергија, според услови и критериуми, ја ...
сите 333 | | | веќе видена

Во Македонија позитивно на коронавирусот е дете од една година кое одело во градинка. 15-месечното дете престојувало во градинка само еден час на 9 септември. ...
сите 217 | | | веќе видена

Координатор на пратеничката група на ДУИ ќе биде Изет Меџити, поранешниот градоначалник на Чаир. Во претходниот состав координатор на пратеничката група на ...
сите 299 | | | веќе видена

Не се знае колку јавни објекти имаат неисправна инсталација за противпожарна заштита, па затоа приоритет во годинашниот план на Дирекцијата за заштита и ...
сите 132 | | | веќе видена

Вицепремиерот во Владата Артан Груби, кој сака да си се нарекува прв, е револтиран од однесувањето на навивачите на Вардар на натреварот со Шкупи. Но, Груби ...
сите 131 | | | веќе видена

Побезбедно и подобро е учебната година да ја започнеме со физичко присуство до трето одделение, а останатите со онлајн настава. Сметаме дека овој модел е ...
сите 197 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Гостивар донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило кривично ...
сите 83 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трамп: Сакаме да избегнеме војна со Иран, но...

Од:
До кого (е-маил):
Порака: