Туск утре во посета на Тирана


Претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск, го посвети своето време на 16 септември да направи последен напор за да го поддржи пристапувањето на Албанија и ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Партијата на Зелените во ЕУ се огласи преку соопштение со поддршка за отворањето пристапни преговори со Северна Македонија во октомври, ден по посетата на ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск од Скопје испрати јасна порака дека Македонија ја завршила „својата домашна задача“ за да ги започне преговорите ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Копретседавачот на Европската зелена партија, Рајнхард Бутикофер објави твит во врска со посетата на Доналд Туск во Македонија, повикувајќи ја Европската Унија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со создавањето на услови за сместување на децата во претшколски установи – градинки и дневни центри за ран детски развој, создадовме простор од две недели, до ...
сите 448 | | | веќе видена

Бугарски академици, историчари, политичари сегашни и поранешни, деновиве водат агресивна кампања за сквернавење на ликот и делото на апостолот на македонското ...
сите 120 | | | веќе видена

Не можеме да влијаеме на одлуките на норвешките власти, но треба да забележиме дека секоја влада обезбедува исклучок за спортските тимови. Ние сме на позиција ...
сите 115 | | | веќе видена

Претепан лекар или медицинска сестра во клиника, секојдневна слика во македонското здравство. Неколку дена по ред јавноста е сведок на немилите настани што се ...
сите 60 | | | веќе видена

Во утринската емисија на БТВ Новините денеска проф. Кирил Топалов, член на бугарскиот дел од Заедничката македонско-бугарска комисија за прашања од историјата ...
сите 75 | | | веќе видена

Во тек се анализи и планови за воведување евентуално на нови мерки за спречување на понатамошното ширење на вирусот. Наша стратегија и цел е навремено да ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Туск утре во посета на Тирана

Од:
До кого (е-маил):
Порака: