Прибе не знае со каков демон се бориме


Во најновото истражување на американската агенција „Блумберг“ се забележува тренд на распарчување на партискиот пејзаж на Европа, напуштање на традиционалните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кога ќе се роди и визијата за мирољубив, обединет регион Македонија? Не во голема, чиста национална држава, што би било кошмар и траума. Туку како заедништво ...
| | веќе видена | слични

Црно-белата слика на македонската политичка сцена се обиделе да ја променат повеќе личности, движња и партии, но актуелниот изборен модел не дозволувал посилен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Стотици илјади евра проневерени во име на грантови за тренирање на магариња, коњи и фризерници како што обвинува опозициската ВМРО-ДПМНЕ или пак милиони евра ...
сите 305 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 124 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 86 | | | веќе видена

Занаетчиските комори на Скопје, Штип, Куманово и Битола за проекти за развој и унапредување на занаетчиството денеска добија грантови од Министерството за ...
сите 224 | | | веќе видена

Собраниската расправа за измените на законот за заштита на населението од заразни болести, во кој амандмански треба да се внесат мерките за спречување на ...
сите 17 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прибе не знае со каков демон се бориме

Од:
До кого (е-маил):
Порака: