Заев – Станишев: Силна поддршка за позитивна одлука од Советот на ЕУ


Поддршка од Партијата на европски социјалисти и очекување Република Северна Македонија да го добие најавениот датум за почеток на преговорите со ЕУ, денеска ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Европската унија би требало веднаш да ги започне преговорите за членство на Северна Македонија, изјави унгарскиот државен секретар за меѓународни односи, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеникот Антонио Милошоски денеска објави дека како претседател на Комисијата за надворешна политика, упатил писма до колегите Пиа Дикстра (Холандија) и ...
| | веќе видена | слични

Ковач, за време на посетата на Виена, истакна дека унгарската Влада верува оти проширувањето на ЕУ кон Западниот Балкан треба да биде приоритет на Брисел, ...
| | веќе видена | слични

Антонио Милошоски, пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, како претседател на собраниската Комисијата за надворешна политика упати писма до Пиа Дикстра и Михаел Јенсен, ...
| | веќе видена | слични

Шефицата за надворешна политика на ЕУ, Федерика Могерини се состана со премиерите и министрите на шест држави на Западен Балкан, и со нив разговараше за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Високата претставничка на ЕУ за надворешна политикаФедерика Могерини дава поддршка за отворање на пристапните преговори на Унијата со Македонија и Албанија. Од ...
| | веќе видена | слични

Ова синоќа Фредерика Могерини  директно им го кажала на политичките лидери на земјите од Западен Балкан. Могерини која е на самиот крај од својот мандат на ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев веднаш по пристигнувањето во Њујорк, каде што ќе учествува на 74. Генерално собрание на Обединетите нации, присуствуваше на вечерата што ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерите на земјите членки на Европската Унија на утрешното заседание ќе прават напори да дојдат до консензуално решение поврзано со почетокот на преговорите ...
сите 145 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Сириската невладина агенција за човекови права објави дека е забележан огромен конвој на сириската армија како го напушта Манбија, уште еден курдски град над ...
сите 802 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев – Станишев: Силна поддршка за позитивна одлука од Советот на ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: