СДСМ: Јавниот долг денес е стабилизиран, економијата се движи напред


3 копии

Реакција на соопштението на СДСМ Парите наместо кај граѓаните завршуваат кај Зоран Заев и врхушката на СДСМ. Популистичките мерки како Мој ДДВ се само уште ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По последното задолжување од 62 милиони евра, веќе се најавува задолжување од најмалку 40 милиони евра. Утре – 24 септември, Министерството за финансии преку ...
| | веќе видена | слични

Пратеничката од редовите на ВМРО ДПМНЕ Жаклина Пешевска на собраниската седница кажа дека власта ветувала брда и долини во делот на образованието додека со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата утре повторно ќе се заборчи откако минатата недела се задолжи за 62 милиони евра односно се одржа аукција на државни хартии во вредност на која се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Лицемерно е ВМРО-ДПМНЕ да зборува за задолжување, кога јавноста многу добро знае како ВМРО-ДПМНЕ се задолжуваше со огромни каматни стапки за барок, споменици, ...
| | веќе видена | слични

Пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Дафина Стојаноска на денешна седница на Комисијата за финансирање и буџет каде се дебатира за новиот ребаланс на ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ од Струмица, Ванковер Манчев на комисиската расправа во собранието за ребалансот на буџетот истакна дека власта не само што не им ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Цената на електричната енергија не се формира пред или постизборно, тоа е лага на ВМРО-ДПМНЕ, цената на електричната енергија, според услови и критериуми, ја ...
сите 333 | | | веќе видена

Во Македонија позитивно на коронавирусот е дете од една година кое одело во градинка. 15-месечното дете престојувало во градинка само еден час на 9 септември. ...
сите 217 | | | веќе видена

Координатор на пратеничката група на ДУИ ќе биде Изет Меџити, поранешниот градоначалник на Чаир. Во претходниот состав координатор на пратеничката група на ...
сите 299 | | | веќе видена

Не се знае колку јавни објекти имаат неисправна инсталација за противпожарна заштита, па затоа приоритет во годинашниот план на Дирекцијата за заштита и ...
сите 132 | | | веќе видена

Вицепремиерот во Владата Артан Груби, кој сака да си се нарекува прв, е револтиран од однесувањето на навивачите на Вардар на натреварот со Шкупи. Но, Груби ...
сите 131 | | | веќе видена

Побезбедно и подобро е учебната година да ја започнеме со физичко присуство до трето одделение, а останатите со онлајн настава. Сметаме дека овој модел е ...
сите 197 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Гостивар донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило кривично ...
сите 83 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Јавниот долг денес е стабилизиран, економијата се движи напред

Од:
До кого (е-маил):
Порака: