Продолжуваат дипломатските разговори меѓу САД и Северна Кореја?!


Во обраќање пред новинарите во Обединетите Нации во Њујорк американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека тој би требало да ја добие Нобеловата награда„за ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Претседателот на САД, Доналд Трамп смета дека заслужува да ја освои Нобеловата награда за мир по повеќе основи, но сè е наместено.– Би можел да ја добијам ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Лидерот на Северна Кореја, Ким Џонг-ун, гради центар за производство на подморници со нуклеарно оружје. Ким со ова сака да му го одвлече вниманието на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Северна Кореја до крајот на годината би можела да го зголеми својот нуклеарен арсенал на 40 боеви глави, што за десетина повеќе во однос на ова време минатата ...
| | веќе видена | слични

Останато

Конечната одлука на ЕУ би требало да се знае утре попладне, но и во случај на негативна одлука, шефот на државата смета дека евроитеграцијата останува ...
сите 246 | | | веќе видена

Секако, не треба сега тука и да застанеме, напротив треба да продолжиме со уште позасилено темпо на работа, што ќе придонесе сегашниот квалитет да биде ...
сите 325 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Во селото Визбегово, скопско, вчера Б.Р.(63) од Скопје, управувајќи мопед „џонвеј“, со скопски регистарски ознаки, паднал на коловозот.Во незгодата со тешки ...
сите 149 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Продолжуваат дипломатските разговори меѓу САД и Северна Кореја?!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: