Да се искористи ЕЕН-мрежата за поголема бизнис соработка со странство

Малите и средните претпријатија (МСП) се уште многу малку учествуваат во извозната структура на земјава. Соработката со странство главно ја реализираат во ИТ ...
| | веќе видена | слични

ИноПлатформа , проект под лидерство на Центарот за Управување со знаење од Република Северна Македонија, поддржан преку Interreg BalkanMed програмата на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Пет иновативни алатки со методологија и центар за извонредност им се на располагање на домашните мали и средни претпријатија како помош при воведување ...
| | веќе видена | слични

Најдоцна до 25 декември фирмите ќе добијат поврат на дел од нивните инвестиции реализирани лани, велат од Владата, што е согласно роковите дефинирани во ...
| | веќе видена | слични

„Анализа на потреби и понатамошни чекори“ - предлог програмата која треба да биде основа за формирање на „Фонд за млади умови“ за поддршка на талентирани деца ...
| | веќе видена | слични

Годинава Фондот за иновации и технолошки развој доби рекорден број на апликации, 487. Тоа подразбира дека компаниите станува сѐ позаинтересирани за користење ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Разочарани сме што Европскиот совет не даде согласност за пристапни преговори во овој момент, но, се надеваме дека тоа ќе се случи пред Самитот ЕУ- Западен ...
сите 1307 | | | веќе видена

Одлуката без одлука во Брисел предизвика ексресно решение во Скопје. Брзи предвремени избори. Аналитичарот Алберт Муслиу вели дека емоциите и изборите не смеат ...
сите 472 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Да се искористи ЕЕН-мрежата за поголема бизнис соработка со странство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: