Два авиона за Литванија

Сто граѓани кои вчера беа избрани по пат на лотарија денес ќе патуваат во Литванија на полуфиналниот натпревар меѓу Македонија и Шпанија на европското ...
| | веќе видена | слични

Одамна не сме виделе толку горди македонски лица, одамна не сме виделе толку весели и насмеани луѓе кои деновиве зборуваат и живеат само за кошарката. Да им ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Црвената фурија“ сепак беше пресилна за „македонските лавови“, кои и во полуфиналето на ЕП изгинаа на паркетот, но тоа беше доволно само за пораз со 80-92 ...
| | веќе видена | слични

Одиме на бронза Специјално од Каунас, Орце Костов Македонија беше немоќна да изведе уште една сензација на Европското првенство во Литванија и беше запрена од ...
| | веќе видена | слични

"Македонските кошаркарски херои се поразени од европскиот шампион Шпанија во полуфиналето со 92:80. Ова е пораз кој никако не смее да биде разочарување за нас ...
| | веќе видена | слични

Анализа Радмила Шекеринска Ништо не успева како успех. Колку пати сте ја чуле оваа реченица? Неброено многу. Колку пати сте се увериле во нејзината вредност? ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За време на коронапандемијата, а и за целиот негов мандат Венко Филипче покажа само едно, дека и во криминалот, и во одморите и забавите е со Зоран и Вице ...
сите 667 | | | веќе видена

Штрај со глад почнал Блерим Ахмети. Тој е едно од лицата уапсени за протестот во Тетово а моментно е во затворот во Шутка. Според информациите на дел од ...
сите 200 | | | веќе видена

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 70 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје:Во последните 24 часа се направени 4.015 тестирања, а регистрирани се ...
сите 518 | | | веќе видена

Премиерот Заев купува време, министерот Филипче го чека да одлучи дали ќе ја прифати понудената оставка која министерот ја објави по трагедијата во модуларната ...
сите 709 | | | веќе видена

Истрагата за поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски е во завршна фаза, вели шефицата на Обвинителството за гонење организиран криминал и ...
сите 275 | | | веќе видена

18 и 23 годишно лице се најмладите пациенти кои се регистрирани во вчерашната црна ковид статистика на Институт за јавно здравје. 18 годишниот пациент, без ...
сите 387 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Два авиона за Литванија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: