Јужнокорејски медиуми: Ким Џонг Ун го поканил Доналд Трамп на самит во Пјонгјанг


Властите во Јужна Кореја известија дека не можат да го потврдат постоењето на писмото со кое лидерот на Северна Кореја наводно го поканил претседателот на САД ...
| | веќе видена | слични

Во обраќање пред новинарите во Обединетите Нации во Њујорк американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека тој би требало да ја добие Нобеловата награда„за ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Претседателот на САД, Доналд Трамп смета дека заслужува да ја освои Нобеловата награда за мир по повеќе основи, но сè е наместено.– Би можел да ја добијам ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Лидерот на Северна Кореја, Ким Џонг-ун, гради центар за производство на подморници со нуклеарно оружје. Ким со ова сака да му го одвлече вниманието на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Сѐ се случуваше на како телевизиско шоу за избирање на таленти – американскиот претседател прво соопшти дека на ум има 15 потенцијални кандидати за наследник ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Разочарани сме што Европскиот совет не даде согласност за пристапни преговори во овој момент, но, се надеваме дека тоа ќе се случи пред Самитот ЕУ- Западен ...
сите 1307 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јужнокорејски медиуми: Ким Џонг Ун го поканил Доналд Трамп на самит во Пјонгјанг

Од:
До кого (е-маил):
Порака: