Каде потфрли ЦИА во случајот со Осама бин Ладен и нападите на Кулите близначки?


Централната известувачка американска агенција (ЦИА) не успеа да го спречи најголемиот терористички напад извршен во САД во 2001 година, па оттука голем број ...
| | веќе видена | слични

Позади името на Сафет Ибид Чатовиќ, кој во ОН во 2001 година имал амбасадорски статус како воен претставник на БиХ, се крие бившиот командант „Ел муџахедин“ ...
| | веќе видена | слични

Некогашниот прв секретар на мисијата на Босна и Херцеговина во Обединетите нации, Дарко Трифуновиќ, открива дека службени лица во Вашингтон ги знаеле имињата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Екипата на „Бутел“ го совлада „Металург 2“ со 29:23 (14:10) во натпревар од ракометната Суперлига. Домашните постојано водеа и рутински ја одржуваа предноста и ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Каде потфрли ЦИА во случајот со Осама бин Ладен и нападите на Кулите близначки?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: