Укинат домашниот притвор за Јакимовски

7 копии

Апелациониот совет на Судот на Босна и Херцеговина донесе конечна одлука да не го екстрадира Здравко Мамиќ во Хрватска, тврдејќи дека законските услови за тоа ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Албанскиот суд ги отфрли обвиненијата за трговија со дрога против поранешниот министер за внатрешни работи Саимир Тахири, но го осуди на три години условна ...
| | веќе видена | слични

Основниот суд во Битола донесе ослободителна пресуда за ексградоначалникот на Битола, Владимир Талески, која се однесуваше за кривично дело Несовесно работење ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Ослободителна пресуда за кривичното дело несовесно работење во службата му изрече Основниот суд од Битола на екс- градоначалникот Владимир Талески, потврдија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот претседател на Салвадор, Антонио Сака е осуден на две години затвор поради давање поткуп, соопшти канцеларијата на јавниот обвинител во земјата. ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Основното јавно обвинителство од Скопје поднесе обвинение против порнешниот в.д. директор на Централниот регистар, Андреја Поповски, за злоупотреба на ...
| | веќе видена | слични

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против четири лица, од кои едно се товари за кривично дело – Злоупотреба на службената положба и ...
| | веќе видена | слични

Јавното обвинителство отвори обвинение против Андреја поповски, поранешниот директор на Централниот регистар, кој вработил службеничка која наместо на работа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Овде се гледа веднаш дека затаија институциите во овој случај, мислам дека не е постапено по стандардите како што треба. Прво, каде исчезнал метил акрилатот ...
сите 230 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во пресрет на владината седница во Тетово истакна дека за оваа политичка гарнитура најважно е здравјето на граѓаните и затоа внимателно се ...
сите 163 | | | веќе видена

Владата предводена од Зоран Заев и МОН не се грижат за учениците затоа што веќе трет месец нема учебници, а искинатите учебници не успеаја да ги заменат со ...
сите 163 | | | веќе видена

Зоран Заев и Нина Ангеловска денеска го презентираа најголемиот буџет во историјата на државата. Власта во 2020 година планира да потроши 3.9 милијарди евра, ...
сите 153 | | | веќе видена

Овие денови, следниве хороскопски знаци ги очекува потежок период. Но, и тоа не е крај на светот. Понекогаш треба да забавите и да се подготвите за патувањето ...
сите 167 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Укинат домашниот притвор за Јакимовски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: