ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ донесе катастрофа со пад од 84 отсто на странските инвестиции во 2019-та која ја најавуваше како економска


Економската година која ја најавуваше СДСМ се претвори во економска катастрофа за Република Македонија, реагира денеска ВМРО-ДПМНЕ. - Македонската економија со ...
| | веќе видена | слични

Владата продолжува со енормното задолжување на граѓаните и трошењето на народните пари без никаков економски бенефит – обвинија од ВМРО-ДПМНЕ. Оттаму велат ...
| | веќе видена | слични
6 копии

По последното задолжување од 62 милиони евра , веќе се најавува задолжување од најмалку 40 милиони евра. Утре - 24 септември, Министерството за финансии преку ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Илија Димовски смета дека државата континуирано се задолжува и дека следува период на уште пострашно задолжување од милијарда и 450 милиони евра. Димовски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата најави ново заборчување откако завчера се задолжи за 62 милиони евра односно се одржа аукција на државни хартии во вредност на која се продадоа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарија може да остане сама во спорот со Северна Македонија, смета Кирил Илиев, историчар од Институтот за балкански студии при Бугарската академија на ...
сите 431 | | | веќе видена

Ставот на СДСМ дека сум опасност за европската перспектива е како оној на Хитлер за Евреите, вели Рашела Мизрахи од ВМРО-ДПМНЕ. Таа реагира на социјалните ...
сите 203 | | | веќе видена

Будно ги следиме препораките на Комисијата за заразни болести и следствено, секогаш размислуваме за донесените одлуки, нивната оправданост и потребата за нивна ...
сите 156 | | | веќе видена

Бизнисменот Сеад Кочан останува во затвор. Врховниот суд ја потврди казната на скопска Апелација со која Кочан беше осуден на 4 години и 8 месеци затвор. ...
сите 37 | | | веќе видена

Хибриден режим е и кога полицијата грубо ги крши човековите права на граѓаните, особено на Ромите, со брутално тепање по улици!, реагира пратеникот Антонио ...
сите 79 | | | веќе видена

Незадоволството од здравствениот систем и долгите административни процедури, пациентите се почесто го покажуваат со зголемена агресија и зачестени физички ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ донесе катастрофа со пад од 84 отсто на странските инвестиции во 2019-та која ја најавуваше како економска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: