ВМРО ДПМНЕ: Во услови кога паѓа продуктивноста во економијата, власта вештачки сака да ги зголеми платите на краток рок


Неспособната Влада на СДСМ нема капацитет да испорача повисоки плати! За разлика од период 2006-2016 година кога во време на владеење на ВМРО-ДПМНЕ просечната ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ од Струмица, Ванковер Манчев на комисиската расправа во собранието за ребалансот на буџетот истакна дека власта не само што не им ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
4 копии

Тезата дека оваа влада ги враќа парите кај граѓаните е историска манипулација. Најголема демагогија и популизам е Владата да прибира повеќе пари од граѓаните ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Владејачката германска коалиција ЦДУ/ЦСУ смета дека патот на ЕУ останува отворен за Северна Македонија и Албанија, и покрај негативен исход од минатонеделниот ...
сите 1004 | | | веќе видена

Лидерите на најголемите политички партии денеска попладне во вила Водно ќе имаат лидерска средба, на која повика претседателот Стево Пендаровски откако земјата ...
сите 337 | | | веќе видена

Евакуацијата е дел од спогодбата со Турција постигната со посредство на Соединетите држави. Според овој договор, турските сили воведоа петдневно примирје на ...
сите 722 | | | веќе видена

По завршувањето на лидерската средба во Вила Водно, вчера претседателот на ДУИ Али Ахмети гостуваше во емисијата Клик плус на ТВ 21 каде изрази незадоволство ...
сите 187 | | | веќе видена

- Многу подобро ќе беше веднаш после референдумот да одеа на избори, многу повеќе ќе добиеа. Ако ги гледате сите анкети после референдумот, рејтингот на СДСМ ...
сите 15 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО ДПМНЕ: Во услови кога паѓа продуктивноста во економијата, власта вештачки сака да ги зголеми платите на краток рок

Од:
До кого (е-маил):
Порака: