Османи во Брисел: Првото поглавје ќе го отвориме за време на хрватското претседателство


 Одлуката за старт не преговорите во октомври се поклопува со стартот на претседавањето со ЕУ од страна на Хрватска во јануари следната година, кога очекуваме ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ги исполнивме сите услови очекуваме датум за преговори со Унијата затоа во октомври Европската Унија ќе го исполни својот дел обврската и ќе ги почне ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Во исчекување на 15 октомври, кога земјава треба да добие датум за почеток на преговори за членство во Унијата, во јавноста кружат разни сценарија и информации ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Франција се уште не донела одлука во врска со одредување датум за преговори за членство на Македонија, изјави амбасадорот Кристијан Тимоние за „Алсат- М“. Тој ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи во рамки на неговата турнеја низ европските главни градови, денеска престојува во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, во рамките на неговата турнеја во европските метрополи, престојува во работна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За време на неговата посета на САД, Претседателот на Комисијата за европски прашања и секретар на ДУИ, Артан Груби престојуваше во американскиот Стејт ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи во рамки на неговата турнеја по европските метрополи престојува во работна посета на Варшава, Полска, каде што ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со оглед на важноста и огромниот (оправдан) интерес за датумот за отпочнување на преговорите со ЕУ и отворањето на нова „пандорина кутија“ за која пишував ...
сите 964 | | | веќе видена

Секако, не треба сега тука и да застанеме, напротив треба да продолжиме со уште позасилено темпо на работа, што ќе придонесе сегашниот квалитет да биде ...
сите 333 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Османи во Брисел: Првото поглавје ќе го отвориме за време на хрватското претседателство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: