ВМРО-ДПМНЕ: Власта наместо развојни проекти нуди популистички мерки без ефект


Економската година која ја најавуваше СДСМ се претвори во економска катастрофа за Република Македонија. Македонската економија со оваа неспособна власт го ...
| | веќе видена | слични

Владата продолжува со енормното задолжување на граѓаните и трошењето на народните пари без никаков економски бенефит – обвинија од ВМРО-ДПМНЕ. Оттаму велат ...
| | веќе видена | слични
6 копии

По последното задолжување од 62 милиони евра , веќе се најавува задолжување од најмалку 40 милиони евра. Утре - 24 септември, Министерството за финансии преку ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Буџетот на државата е огледало на приоритетите на оние кои што ја добиле довербата на граѓаните да раководат со државата. Тој е одраз на целите што се сака да ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Прес конференција, Фатмир Битиќи, претседател на Комисијата за финансии на СДСМ “Ребалансот на Буџетот за 2019 кој е веќе во собраниска процедура е дел од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Како да им се верува на власта и Заев дека вложат 5 милијарди во инфраструктурата кога не се способни да реализираат ни 200 милиони капитални инвестиции, ...
| | веќе видена | слични

Крајно време е да се признае дека политиката што ја води оваа влада, и економската политика и корупцијата се голема причина за недоаѓање на странски ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Европскиот совет без договор за датум за почеток на преговори со Северна Македонија и Албанија. Првите луѓе на Советот и Комисијата во Брисел со разочарување ...
сите 1462 | | | веќе видена

Како што пишува новинарот Жерардо Фортуна , продолжението на разговорите за проширување на ЕУ денеска не е на агендата на лидерскиот самит иако беа спомненати  ...
сите 107 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

САД изразија незадоволство и разочарување, откако Европскиот совет не донесе одлука за датум за почеток на преговори за Северна Македонија. Стејт департментот ...
сите 249 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Власта наместо развојни проекти нуди популистички мерки без ефект

Од:
До кого (е-маил):
Порака: