ВМРО-ДПМНЕ: Власта наместо развојни проекти нуди популистички мерки без ефект


Македонската економија со оваа неспособна власт го допре дното во Европа и не може да се носи ниту со земјите од регионот. Во ситуација кога економијата тоне, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

По последното задолжување од 62 милиони евра , веќе се најавува задолжување од најмалку 40 милиони евра. Утре - 24 септември, Министерството за финансии преку ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Буџетот на државата е огледало на приоритетите на оние кои што ја добиле довербата на граѓаните да раководат со државата. Тој е одраз на целите што се сака да ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Прес конференција, Фатмир Битиќи, претседател на Комисијата за финансии на СДСМ “Ребалансот на Буџетот за 2019 кој е веќе во собраниска процедура е дел од ...
| | веќе видена | слични

Тезата дека оваа влада ги враќа парите кај граѓаните е историска манипулација. Најголема демагогија и популизам е Владата да прибира повеќе пари од граѓаните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ние го славиме Илинден и ги славиме Илинденците заради идејата за која се бореле, автономна македонска држава, а не како биле запишани во книгата на родени. ...
сите 140 | | | веќе видена

Врховниот суд треба деновиве да ја потврди пресудата за затворска казна за поранешната министерка Гордана Јанкулоска со тоа што ќе испрати образложение до ...
сите 132 | | | веќе видена

Работиме на финализирање на преговарачката рамка, со цел да ја усвоиме и да ја одржиме првата меѓувладина конференција за време на претседавањето со Советот на ...
сите 351 | | | веќе видена

Не можеме да влијаеме на одлуките на норвешките власти, но треба да забележиме дека секоја влада обезбедува исклучок за спортските тимови. Ние сме на позиција ...
сите 151 | | | веќе видена

Лекарската комора на Република Северна Македонија најостро го осудува инцидентот што се случи викендов на Клиниката за токсикологија кога пациент физички го ...
сите 60 | | | веќе видена

Дваесет и три годишно момче од Свети Николе е најмладиот пациент кој што изминативе 24 часа ја изгуби битката со коронавирусот. Освен него уште шест пациенти ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Власта наместо развојни проекти нуди популистички мерки без ефект

Од:
До кого (е-маил):
Порака: