Отворање на нов царински терминал на Ќафасан


2 копии

На заедничкиот состанок кој го одржаа во Скопје, бизнис коморите на Македонија, Косово и Албанија констатираа дека автопатот Скопје-Блаце е клучен проблем за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Инфаструктурата и натаму е клучен проблем за поголема соработка помеѓу бизнисмените од земјава, Албанија и Косово. Тие денеска на средба во Скопје побараа од ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев денеска присуствуваше на регионален настан на Б2Б средби помеѓу компании од Република ...
| | веќе видена | слични

Стопанствениците од земјава се жалат дека предвидениот рок за изградба на автопатот Скопје Блаце е долг – треба да почне да се гради следните месеци, а да биде ...
| | веќе видена | слични

Инфраструктурата, односно патот Скопје-Блаце и недовршениот Коридор 8, се најболната точка за бизнисмените од земјава, од Косово и од Албанија. Покрај ова, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Моншалан рече дека не е дојдена да стави вето на одлуката на министрите ,туку дека е потребно да се реформира процесот на почеток на преговори за идните земји ...
сите 819 | | | веќе видена

Генералниот секретар на Алијансата за Албанците и градоначалник на Општина Гостивар, Арбен Таравари смета дека оставката на заменик министерот за здравство е ...
сите 114 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 218 | | | веќе видена

Елиф Елмас полека прераснува во лидер на македонската фудбалска репрезентација заедно со неуништливиот Горан Пандев, а добрите настапи кои ги имаше во ...
сите 146 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 56 | | | веќе видена

Француските Дипломатски службеници соопштиле дека  телефонскиот разговор на францускиот претседател Емануел Макрон и американскиот колега Доналд Трамп бил ...
сите 1006 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Отворање на нов царински терминал на Ќафасан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: