Датумот за почеток на преговорите со ЕУ не смее да биде загрозен поради АРАМИИТЕ НА ВЛАСТ


Криминалците и арамиите коишто се власт не смеат да биат причината која ќе го загорзи датумот за почнување на преговори со Европска Унија, истакна во ...
| | веќе видена | слични
3 копии
9 копии

Претседателот Стево Пендаровски смета дека работните групи на СДСМ и на ВМРО-ДПМНЕ се многу блиску до договор за законот за јавно обвинителство ако има ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии

Преговарачките тимови на СДСМ и опозициската ВМРО-ДПМНЕ, попладнево во Собранието повторно седнаа на маса во нов обид за изнаоѓање заедничко прифатливо решение ...
| | веќе видена | слични

Прекинат е денешниот состанок на работните групи за законот за јавни обвинителство. Министерката за правда Рената Дескоска и пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Антонијо ...
| | веќе видена | слични
6 копии
повеќе

Останато

Не можеме да влијаеме на одлуките на норвешките власти, но треба да забележиме дека секоја влада обезбедува исклучок за спортските тимови. Ние сме на позиција ...
сите 123 | | | веќе видена

Работиме на финализирање на преговарачката рамка, со цел да ја усвоиме и да ја одржиме првата меѓувладина конференција за време на претседавањето со Советот на ...
сите 176 | | | веќе видена

Во утринската емисија на БТВ Новините денеска проф. Кирил Топалов, член на бугарскиот дел од Заедничката македонско-бугарска комисија за прашања од историјата ...
сите 116 | | | веќе видена

Претепан лекар или медицинска сестра во клиника, секојдневна слика во македонското здравство. Неколку дена по ред јавноста е сведок на немилите настани што се ...
сите 60 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Датумот за почеток на преговорите со ЕУ не смее да биде загрозен поради АРАМИИТЕ НА ВЛАСТ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: