Државата ќе се задолжи со 62 милиони евра - половина за враќање долг, половина за буџетски потреби


се за покривање на доспеан долг од претходно издадени државни хартии од вредност, додека другата половина од парите ќе бидат за сервисирање на буџетските ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Директорката на Управата за јавни приходи, Сања Лукаревска, оцени дека мерката „Мој ДДВ“ ги дава резултатите за целите за кои е воведена – влијае на намалување ...
| | веќе видена | слични
5 копии

СДСМ ги лаже граѓаните. Манипулација е дека власта ги враќа парите кај граѓаните, власта им зема повеќе пари на граѓаните преку даноци, за потоа популистички ...
| | веќе видена | слични

По последното задолжување од 62 милиони евра , веќе се најавува задолжување од најмалку 40 милиони евра. Утре - 24 септември, Министерството за финансии преку ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Уште не се исушило мастилото од потписот на министерката за финансии Нина Ангеловска од последното задолжување од 62 милиони евра, а веќе се најавува ново ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со ребалансот, 300 милиони денари се издвојуваат за реализација на мерката за поврат на 15 отсто од платеното ДДВ кон граѓаните, велат од СДСМ.„Мерката „Мој ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Една од главните мерки од Програмата на СДСМ парите назад кај граѓаните носи одлични резултати. Дополнително, имаме редовен и неселективен поврат на ДДВ кон ...
| | веќе видена | слични

Над 17 милијарди денари годинава се инјектирани во стопанството. Ова го тврди директорката на Управата за јавни приходи Сања Лукаревска . Презентирајќи ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со разочарување е примена одлуката од Самитот на европските лидери во Брисел да не се отпочнат преговрите за проширување со Македонија и Албанија, во Босна и ...
сите 727 | | | веќе видена

Евакуацијата е дел од спогодбата со Турција постигната со посредство на Соединетите држави. Според овој договор, турските сили воведоа петдневно примирје на ...
сите 721 | | | веќе видена

По завршувањето на лидерската средба во Вила Водно, вчера претседателот на ДУИ Али Ахмети гостуваше во емисијата Клик плус на ТВ 21 каде изрази незадоволство ...
сите 187 | | | веќе видена

- Многу подобро ќе беше веднаш после референдумот да одеа на избори, многу повеќе ќе добиеа. Ако ги гледате сите анкети после референдумот, рејтингот на СДСМ ...
сите 15 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Државата ќе се задолжи со 62 милиони евра - половина за враќање долг, половина за буџетски потреби

Од:
До кого (е-маил):
Порака: