Кој има право на К-15 оваа година и колку ќе изнесува?

4 копии
7 копии

Се зголемува интересот за остварување на правото на социјална сигурноста на стари лица односно таканаречената социјална пензија. До Меѓуопштинскиот центар за ...
| | веќе видена | слични

До Меѓуопштинскиот центар за социјална работа во Скопје, досега се пристигнати 533 барања за остварување на ова право. Се очекува оваа бројка да се зголемува, ...
| | веќе видена | слични

Секојдневно по булеварите, улиците и паркинзите низ Скопје можеме да забележиме возачи кои своите малолетни деца ги превезуваат седнати на предното совозачко ...
| | веќе видена | слични

Ако сте жртва на насилник, силувач, трговец со луѓе, киднапер и ви е нанесена штета чиј надоместок го побарувате на суд, може да очекувате дека државата ќе ви ...
| | веќе видена | слични

26 директори на скопските клиники добија прекршочни пријави од Антикорупциска комисија бидејќи не доставиле анкетни листови за тоа колку имот поседуваат и дали ...
| | веќе видена | слични

И по несреќата во Ласкарци, сѐ уште патници стојат во автобуси кога патуваат од други градови од и кон Скопје. Патниците се револтирани што им е загрозена ...
| | веќе видена | слични

Причината за донесување на законот произлегува од потребата за усогласување со меѓународните стандарди и од член 53 став 3 точката 2 од Законот за кривичната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зоран Заев во немоќ го прифати предлогот на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за предвремени парламентарни избори напролет, наместо во октомври идната ...
сите 545 | | | веќе видена

Франција и некои други земји проширувањето на Европската унија го гледаат како товар, а не како приоритет, вели пратеникот Антонијо Милошоски за Франкфуртер ...
сите 518 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров не дели исто мислење со Заев и СДСМ во однос на тоа како треба да се движи Македонија, после недобивањето на ...
сите 547 | | | веќе видена

По завршувањето на лидерската средба во Вила Водно, вчера претседателот на ДУИ Али Ахмети гостуваше во емисијата Клик плус на ТВ 21 каде изрази незадоволство ...
сите 187 | | | веќе видена

- Многу подобро ќе беше веднаш после референдумот да одеа на избори, многу повеќе ќе добиеа. Ако ги гледате сите анкети после референдумот, рејтингот на СДСМ ...
сите 15 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кој има право на К-15 оваа година и колку ќе изнесува?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: