Медицинарите во среда на протест против насилството


3 копии

Ранет лекар на работно место, претепан доктор во ходник во болница, нападнат медицински персонал, хорор услови за работа, разрушени болници, хаос во кој освен ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Да се воспостави ефикасен систем за заштита на лекарите (физичко обезбедување и видео надзор) во сите здравствени установи, граѓаните да се едуцираат за ...
| | веќе видена | слични

Сакаме да изградиме систем во кој пациентот ќе биде во центар и сакаме да ја подобриме комуникацијата со пациентите, да го слушнеме нивниот глас „Доста е за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Стоп за насилството врз здравствените работници или нема да има прегледи и болнички интервенции. Оваа предупредувачка порака ја упатија од Асоцијацијата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Вработените од кумановската болница, денеска спонтатно се собраа и мирно протестираа, барајќи да запре насилството врз лекарите и вработените во здравството. ...
| | веќе видена | слични

Здравствените работници и административците од јавните и приватни здравствени установи во општина Крива Паланка со получасовен штрајк ја поддржаа кампањата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција поднесе обвинение за случајот „Рекет“ против Бојан Јовановски, Катица Јанева и ...
сите 486 | | | веќе видена

Сите оние курири кои што на кукавички начин доаѓаат да бараат милост за овие натрапници кои што ја заробија Струмица повеќе од деценија наназад, ја заробија и ...
сите 273 | | | веќе видена

Од Синдикатот на КПУ Затвор Скопје, при синдикатот за администрација и државна управа – САДУ до Порталот Работник пристигна реакција во врска со вчерашниот ...
сите 116 | | | веќе видена

СДСМ покажа дека државата и системот функционираат и дека сите сме еднакви пред законите, истакна потпретседателот на владејачката партија, Дамјан Манчевски, ...
сите 146 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Медицинарите во среда на протест против насилството

Од:
До кого (е-маил):
Порака: