Словенечката 10-часовна претстава „Сѐ уште без наслов“ денеска на МОТ

По синоќешното отворање на 44. Млад отворен театар, на фестивалската програма денеска е необичен проект за театарската публика – претстава што трае десет и пол ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Режисерите Анестис Азас и Продромос Циникорис од експерименталната сцена на националниот театар во Атина гостуваат со приказна за петте чистачки кои станаа ...
| | веќе видена | слични
10 копии
4 копии

Во целиот перформанс одекнува сегашноста, со сѐ што ќе носи Брегзит. Мислам дека и претставата е таква – предизвикува и побудува силни, понекогаш силни и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Насловот на претставата е употребен во статистички истражувања за да се класифицираат сите мигранти, чија положба и статус се недефинирани или привремени, а ...
| | веќе видена | слични

Театарот „Војдан Чернодрински“ при Домот на културата „Марко Цепенков“ во Прилеп, вечерва од 22.30 часот со претставата „Арапска ноќ“ ќе настапи на годинашниот ...
| | веќе видена | слични
6 копии
повеќе

Останато

Фијаското на самитот во Брисел е „втор Букурешт“ за земјата, дури и поопасен од првиот. Во 2008 година имавме јасна насока каде е излезот, овојпат, никој не ...
сите 1296 | | | веќе видена

#ЗЗаминува Заев си заминува, ова му се последните недели/месеци на премиерското столче. Со него си заминуваат и Рашковски, Кики и Фрики, Курто Дудуш, тандемот ...
сите 465 | | | веќе видена

Одлуката без одлука во Брисел предизвика ексресно решение во Скопје. Брзи предвремени избори. Аналитичарот Алберт Муслиу вели дека емоциите и изборите не смеат ...
сите 457 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вели дека очекува утре на лидерската средба да биде постигнат договор за предвремени парламентарни избори, ако ...
сите 218 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Словенечката 10-часовна претстава „Сѐ уште без наслов“ денеска на МОТ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: