Преговорите продолжуваат, но за власта новиот Закон за обвинителство веќе не е ургентен


Дескоска им порача на пратениците државните интереси да ги стават пред партиските. Законот за јавно обвинителство, вели, сега кога се реши судбината на ...
| | веќе видена | слични

Јавниот обвинител Љубомир Јовески не се согласува со понудата на опозицијата, тие да предложат обвинител кој би раководел со одделението за борба против ...
| | веќе видена | слични

Но гледаме дека имаме отпор од страна на опозиционата ВМРО-ДПМНЕ за донесување заеднички солидни решенија коишто ќе ги имплементираат европските стандарди. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Идеална ситуација би била законот да се донесе. Но гледаме дека имаме отпор од страна на опозиционата ВМРО-ДПМНЕ за донесување заеднички солидни решенија ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Министерката за правда и член на ИО на СДСМ Рената Дескоска вели дека не е нарушена безбедноста на прислушуваните материјали во зградата на Специјалното јавно ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Избор на шеф на кое било јавно обвинителство на предлог на политичките партии, вклучувајќи ја опозицијата, е решение кое отвора врата за политизација во јавно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бидејќи републичкиот јавен обвинител ја презеде надлежноста и тој сега ја има формално грижата за тие материјали, во истиот сеф како што стоеле и досега . ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Што се однесува до платите на вработените во СЈО, подготвени се законски измени на Законот за јавнообвинителски службеници, истакна министерката за правда ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Членот на ИО на СДСМ, Рената Дескоска учествуваше во интервју за емисијата “360 степени“ на ТВ Алсат. Дескоска се осврна на концептот на безбедност на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не станува збор за задоволување на интереси некои политичари. Станува збор за луѓе за кои треба да работиме, истакна еврокомесарот за проширување, Јоханес Хан ...
сите 717 | | | веќе видена

Експертот за Балканот од Универзитетот во Грац, Флоријан Бибер вели дека одлуката на шефовите на дипломатиите на земјите членки на ЕУ да не се одобри почеток ...
сите 226 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Преговорите продолжуваат, но за власта новиот Закон за обвинителство веќе не е ургентен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: