МЛД ги осуди нападите на докторите


2 копии

Стоп за насилството врз здравствените работници или нема да има прегледи и болнички интервенции. Оваа предупредувачка порака ја упатија од Асоцијацијата на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Вработените од кумановската болница, денеска спонтатно се собраа и мирно протестираа, барајќи да запре насилството врз лекарите и вработените во здравството. ...
| | веќе видена | слични

Здравствените работници и административците од јавните и приватни здравствени установи во општина Крива Паланка со получасовен штрајк ја поддржаа кампањата ...
| | веќе видена | слични

Под мотото „Стоп за насилство врз здравствени работници“ денеска претпладне во кругот на Клиничкиот центар се одржа протест во организација на Асоцијацијата на ...
| | веќе видена | слични

Под мотото стоп за насилството врз здравствените работници се одржа мирен простест во Скопје, органзиран од Асоцијацијата на млади лекари и специјализанти. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Ставот на СДСМ и програмска определба на СДСМ е една изборна единица и отворени листи. Знаете дека мораме да разговараме, дискутираме и да дебатираме и со ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МЛД ги осуди нападите на докторите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: