Алфа сторија: Мајка што ја загубила ќерката, се наоѓа пред нова голгота


„Кога дојдовме дома, после терапиите и лекарствата почна голготата“. Со овие зборови, вака оваа жена почна да ја раскажува трагедијата, најголемата за една ...
| | веќе видена | слични

Владата учествувала во финансирањето на конференција во организација на Здружението„ Од нас за нас“ на која ќе се дебатира против забраната за запишување ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Здружението „Од нас за вас“ реагира на забраната за упис на невакцинирани деца во градинките и училиштата и смета дека со ова се прави најбрутална ...
| | веќе видена | слични

Здравствените установи ќе имаат свои претставници на дискусијата на која ќе бидат презентирани научни и медицински факти за употребата и ефектите на вакцините ...
| | веќе видена | слични

Незадоволство од донесените одлуки за актуелната забрана за упис на невакцинираните дечиња во градинките и првачињата во училиштата , повредата на законот за ...
| | веќе видена | слични

Здружението „Од на за нас“ организира научна конференција на која ќе докажува дека вакцините се опасни по здравјето и за тоа како што се пофалија добиле 30.000 ...
| | веќе видена | слични

Останато

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска во Брисел изјави дека не успеале да постигнат консензус за пристапување на Северна Македонија во ЕУ, и дека ќе се ...
сите 1278 | | | веќе видена

Премиерот Заев и коалицискиот лидер на ДУИ, Али Ахмети, вечерва се среќаваат за да разговараат по неуспехот во Брисел, Македонија да добие датум.Заев ќе ...
сите 183 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави вечерва дека во телефонски разговор со турскиот колега Реџеп Таип Ердоган добил уверувања дека ќе се почитува ...
сите 538 | | | веќе видена

Во декември се навршуваат 14 години откако Македонија доби кандидатски статус. Тоа се случи на 17 декември 2005 година кога Европскиот совет реши да станеме ...
сите 132 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Алфа сторија: Мајка што ја загубила ќерката, се наоѓа пред нова голгота

Од:
До кого (е-маил):
Порака: