РАСПЕАНИ СЕВЕРЏАНИ: Татковина лична како слика, Северна Македонија што се вика

Откако беше објавена патриотската песничка за „Татковината лична како слика, Северна Македонија што се вика“, жирито на социјалните мрежи ја разгледа и ...
| | веќе видена | слични

Борба меѓу кучиња била снимена и објавена на социјалната мрежа Фејсбук, иако такво нешто е забрането со закон. Едно лице напишало во групата “Косова ...
| | веќе видена | слични

И со променето име Република Македонија од вселената изгледа исто како и пред да и биде накалемено она ГМО „северна“. Така е барем според мајтапчиите кои на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Четвртиот пакет мерки вреден 470 милиони евра, донесен од Владата предводена од СДСМ, е континуитет на досегашните мерки, но содржи и нови мерки кои значат ...
сите 366 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ повика на масовен протест во сабота во 18 и 30 часот. Тој вели дека оваа власт во недостаток на успеси и во услови на секојдневни порази ...
сите 152 | | | веќе видена

Во македонското судство се е можно па така и обвинето лице за кое е одредена мерка домашен притвор да бара од судот почести рочишта, но судот тоа барање да го ...
сите 216 | | | веќе видена

УТРЕ ПОЧНУВА УЧЕБНАТА ГОДИНА Во услови на пандемија предизвикана од појавата и ширењето на вирусот Ковид-19, утре официјално започнува новата учебна година во ...
сите 110 | | | веќе видена

Претседателите на Русија, САД и Франција усвоија заедничка изјава за состојбата во Нагорно-Карабах.Владимир Путин, Доналд Трамп и Емануел Макрон повикаа на ...
сите 392 | | | веќе видена

Десетте прилепски дрвократци кои деновиве претепаа петмина припадници од шумската полиција од Чашка на патот Извор- Прилеп кај селото Степанци од синоќа се во ...
сите 110 | | | веќе видена

Семејството Јанковски од Битола коешто на 12 септември ја постигна најголемата 7-ка во историјата на Државна лотарија, беше во посета на студиото каде што се ...
сите 15 | | | веќе видена

Здравството во Македонија ќе се соочи со огромен проблем, поради тоа што голем дел од медицинските сестри веќе учат странски јазици за да заминат од државата, ...
сите 93 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

РАСПЕАНИ СЕВЕРЏАНИ: Татковина лична како слика, Северна Македонија што се вика

Од:
До кого (е-маил):
Порака: