Поради цената на грозјето и праските денеска блокиран патот кај Росоман


Лозароовоштари од Тиквешко попладнево го блокираа патот Градско-Прилеп кај Росоман, незадоволни од цените за килограм грозје и праски. – Работата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Цветан Трипуновски од ВМРО-ДПМНЕ на својот Фејсбук профил сподели видео во кое го повика министерот за земјоделство Трајан Димковски на ТВ дебата. На денешниот ...
| | веќе видена | слични

Трајан Димковски, министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, вчера упадна на протест на лозари со блокада на патот Прилеп - Градско кај Росоман. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска сум овдека на протестот кој што го организира здружението на лозари и овоштари од Тиквешкиот регион на нивна поддршка бидејќи си ги бараат правата кои ...
| | веќе видена | слични

Земјоделци од тиквешкиот регион го блокираа патот Градско-Прилеп кај Росоман поради како што велат лошиот однос на властите кон нив. Земјоделците бараат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Земјоделците побараа оставка од министерот за земјоделство Трајан Димовски. Тие денеска го блокираа патот кај Росоман, а таму се затекна и министерот кој беше ...
| | веќе видена | слични

Лозарите денеска излегоа на протест и го блокираа патот кај Росоман. Тие таму се затекнаа со министерот за земјоделство Трајан Димовски, а разочараните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Образовниот систем е пред најсериозниот предизвик – да овозможи непречена и квалитетна настава во ситуација на пандемија. По повеќе од половина година пауза, ...
сите 580 | | | веќе видена

Четвртиот пакет мерки вреден 470 милиони евра, донесен од Владата предводена од СДСМ, е континуитет на досегашните мерки, но содржи и нови мерки кои значат ...
сите 363 | | | веќе видена

Во македонското судство се е можно па така и обвинето лице за кое е одредена мерка домашен притвор да бара од судот почести рочишта, но судот тоа барање да го ...
сите 216 | | | веќе видена

Судијката Добрила Кацарска е предложена како кандидат од Судскиот совет за нов Уставен судија. Кацарска е позната во јавноста по бројни предмети во кои суди ...
сите 141 | | | веќе видена

УТРЕ ПОЧНУВА УЧЕБНАТА ГОДИНА Во услови на пандемија предизвикана од појавата и ширењето на вирусот Ковид-19, утре официјално започнува новата учебна година во ...
сите 110 | | | веќе видена

Видео на кое се гледа напад со беспилотно летало, врз ерменски војници, објави азербејџанското министерство за одбрана. Резервните сили на ерменската армија ...
сите 368 | | | веќе видена

Тоа се должи на нарушувања во економијата, преку значително намалување на приватната потрошувачка, инвестициите, договорите за извоз и увозПад од пет проценти ...
сите 192 | | | веќе видена

Десетте прилепски дрвократци кои деновиве претепаа петмина припадници од шумската полиција од Чашка на патот Извор- Прилеп кај селото Степанци од синоќа се во ...
сите 110 | | | веќе видена

Во јавноста се појавија нови снимки од брутално и насилничко однесување на полицајци врз граѓаните.Снмката е од пред една недела во Ченто, а на неа се гледа ...
сите 179 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поради цената на грозјето и праските денеска блокиран патот кај Росоман

Од:
До кого (е-маил):
Порака: