АХМЕТИ РЕЛАКСИРАН: Проблемот со СЈО нека си го решаваат СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ


Претседателот на Демократската унија за интеграција (ДУИ) Али Ахмети денеска изјави дека проблемот со Специјалното јавно обвинителство (СЈО) треба да го ...
| | веќе видена | слични

Елми Азири од Алијанса за Албанците во синоќешното издание на „Клик Плус“, ја обвини ДУИ дека била против идејата во СЈО да се вклучат обвинители од САД и ЕУ, ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на ДУИ, Изет Меџити вечерва во емисијата #ClickPlus на ТВ21 зборуваше за отворањето на постапката од антикорупциската комисија за Блерим ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Претседателот на ДУИ Али Ахмети на изборното собрание во Чаир зборуваше и за бомбите што ги објавува Шеќерим Ахмети - Ел Чека. Тој ги нарече празни нешта и ги ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Најголема грижа на ДУИ е како да се врати довербата во судството и во институциите, порача денеска лидерот на ДУИ, Али Ахмети од конвенцијата на која Изет ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со новите решенија практично ги обезбедивме сите случаи од СЈО да имаат судска целосна разрешница, изјави заменик-претседател на СДСМ и министерка за одбрана ...
сите 200 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АХМЕТИ РЕЛАКСИРАН: Проблемот со СЈО нека си го решаваат СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: