БАКОЈАНИ ЗА ПРЕСПАНСКИОТ ДОГОВОР: Кога ќе почнат да преговараат со ЕУ, ќе постапиме согласно нашите интереси

Договорот од Преспа и владините позиции беа една од темите кои грчките пратеници-членови на Комисијата за национална одбрана и надворешни прашања ги поставија ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Еден меѓународен договор што има потпис од грчкиот Парламент, премиерот и министерот за надворешни работи не може да се смени, изјави во врска на Договорот од ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Премиерот Мицотакис презема низа активности и иницијатива за „поддршка на грчката Македонија за да го информира цел свет дека тоа е вистинската Македонија, ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Во обид да се привлечат странски инвестиции, грчката влада планира да ги следи другите европски земји воведувајќи нови мотиви за инвеститори. Таа ќе им нуди ...
| | веќе видена | слични
8 копии
15 копии

Онаму каде што навистина господинот Мицотакис и Vладата се надминаа себе си во хипокризија и демагогијата е Договорот од Преспа, порача лидерот на СИРИЗА ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Праведен развој со поддршка на истражувањето, иновациите, обновливите извори на енергија, на дигитална економија; градење нова социјална држава; дигитализација ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Можна ли е идната владина коалиција да биде онаа помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и Алијанса за Албанците? Двете опозициски партии засега не сакаат да се излетуваат со ...
сите 367 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

БАКОЈАНИ ЗА ПРЕСПАНСКИОТ ДОГОВОР: Кога ќе почнат да преговараат со ЕУ, ќе постапиме согласно нашите интереси

Од:
До кого (е-маил):
Порака: