МАЧЕ ДО СЛУЖБИТЕ ОД СЈО КОИ ПОБАРАА ПОМОШ ОД АМБАСАДИ: Во Италија бараат берачи на јаболка!

Персоналот на СЈО денеска со писмо се обрати до власта и до меѓународните институции да им најдат чаре. Техничките служби, како и сите вработени во СЈО, добро ...
| | веќе видена | слични

Луѓето ја напуштаат северна не поради немање пари туку поради немање држава, гласи твитот на септемвриската квечерина во Република Македонија. А другиот месец, ...
| | веќе видена | слични

Коментарите на социјалните мрежи на актуелната состојба во Македонија некогаш се неумесни, некогаш зајадливи, но не ретко духовити и погаѓаат во центарот на ...
| | веќе видена | слични

Евроатлантските интеграции не се преокупација само на актуелната власт, туку и на граѓаните на социјалните мрежи. - Македонија влегува во ЕУ постепено. По ...
| | веќе видена | слични

Останато

Со новите решенија практично ги обезбедивме сите случаи од СЈО да имаат судска целосна разрешница, изјави заменик-претседател на СДСМ и министерка за одбрана ...
сите 200 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МАЧЕ ДО СЛУЖБИТЕ ОД СЈО КОИ ПОБАРАА ПОМОШ ОД АМБАСАДИ: Во Италија бараат берачи на јаболка!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: