ТРЕТА ДЕБАТА МЕЃУ ДЕМОКРАТИТЕ: Се бара противкандидат на Трамп


3 копии

На третата дебата вечерва водечките демократи кои остануват во трката дебатираат за успех во номинацијата за претседателски кандидат од Демократската партија, ...
| | веќе видена | слични

Нова анкета покажува дека сенаторката од Масачусетс Елизабет Ворен се искачи на второ место во демократската претседателска трка зад поранешниот потпретседател ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Уште еднаш, реформите во здравствениот систем доминираа во тричасовната дебата пренесувана во ударен вечерен термин. 10-те водечки демократски претседателски ...
| | веќе видена | слични

Тројцата водечки кандидати за освојување на номинацијата на демократската партија ги судрија ставовите околу здравствената заштита, имиграцијата и наследството ...
| | веќе видена | слични

Фаворитот за номинацијата за претседателски кандидат на Демократската партија, Џо Бајден се конфронтирапше во четвртокот во дуелот со ткн прогресивни ривали ...
| | веќе видена | слични

Останато

Четвртиот пакет мерки вреден 470 милиони евра, донесен од Владата предводена од СДСМ, е континуитет на досегашните мерки, но содржи и нови мерки кои значат ...
сите 366 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ повика на масовен протест во сабота во 18 и 30 часот. Тој вели дека оваа власт во недостаток на успеси и во услови на секојдневни порази ...
сите 152 | | | веќе видена

Во македонското судство се е можно па така и обвинето лице за кое е одредена мерка домашен притвор да бара од судот почести рочишта, но судот тоа барање да го ...
сите 216 | | | веќе видена

УТРЕ ПОЧНУВА УЧЕБНАТА ГОДИНА Во услови на пандемија предизвикана од појавата и ширењето на вирусот Ковид-19, утре официјално започнува новата учебна година во ...
сите 110 | | | веќе видена

Претседателите на Русија, САД и Франција усвоија заедничка изјава за состојбата во Нагорно-Карабах.Владимир Путин, Доналд Трамп и Емануел Макрон повикаа на ...
сите 392 | | | веќе видена

Десетте прилепски дрвократци кои деновиве претепаа петмина припадници од шумската полиција од Чашка на патот Извор- Прилеп кај селото Степанци од синоќа се во ...
сите 110 | | | веќе видена

Семејството Јанковски од Битола коешто на 12 септември ја постигна најголемата 7-ка во историјата на Државна лотарија, беше во посета на студиото каде што се ...
сите 15 | | | веќе видена

Здравството во Македонија ќе се соочи со огромен проблем, поради тоа што голем дел од медицинските сестри веќе учат странски јазици за да заминат од државата, ...
сите 93 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ТРЕТА ДЕБАТА МЕЃУ ДЕМОКРАТИТЕ: Се бара противкандидат на Трамп

Од:
До кого (е-маил):
Порака: