ТВИТ НА КВЕЧЕРИНАТА ВО МАКЕДОНИЈА: Многумина ја напуштаат северна не поради немање пари, туку поради немање држава

Луѓето ја напуштаат северна не поради немање пари туку поради немање држава, гласи твитот на септемвриската квечерина во Република Македонија. А другиот месец, ...
| | веќе видена | слични

Персоналот на СЈО денеска со писмо се обрати до власта и до меѓународните институции да им најдат чаре. Техничките служби, како и сите вработени во СЈО, добро ...
| | веќе видена | слични

Коментарите на социјалните мрежи на актуелната состојба во Македонија некогаш се неумесни, некогаш зајадливи, но не ретко духовити и погаѓаат во центарот на ...
| | веќе видена | слични

Евроатлантските интеграции не се преокупација само на актуелната власт, туку и на граѓаните на социјалните мрежи. - Македонија влегува во ЕУ постепено. По ...
| | веќе видена | слични

Останато

Можна ли е идната владина коалиција да биде онаа помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и Алијанса за Албанците? Двете опозициски партии засега не сакаат да се излетуваат со ...
сите 367 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ТВИТ НА КВЕЧЕРИНАТА ВО МАКЕДОНИЈА: Многумина ја напуштаат северна не поради немање пари, туку поради немање држава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: