Национална конвенција за влијанието на климатските промени во земјоделството


Ефектите од борбата со климатските промени во земјава се мали и незначителни, сметаат експертите. Најзначајно е, велат, да се подигне свеста кај земјоделците ...
| | веќе видена | слични

Втора година по ред и единствена од ваков вид манифестација за „Избор на најуспешни во областа на земјоделството“ во организација на земјоделското здружение ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На изборот на успешни земјоделци современото земјоделство претставено си еден штанд гајба јаболка, а за претставување успешните земјоделци требало да платат 12 ...
| | веќе видена | слични

Голема чест е да се биде во тимот на премиерот Зоран Заев, честитки за признанието од земјоделците, објави на Фејсбук советничката на Заев, Ленче Николовска за ...
| | веќе видена | слични

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Трајан Димковски, денеска учествуваше на шестата сесија на Работната група „Земјоделство и Рурален ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Кај земјоделците се уште не може да се подигне идејата дека треба да се прилагодат на климатските промени зашто за секоја штета од временските непогоди некој ...
| | веќе видена | слични

Експертската јавност воопшто не располага со податоци за да може да креираат соодветни стратегии за заштита на земјоделството од климатските промени, вели ...
| | веќе видена | слични

 Ниту податоци врз основа на кои би ги вршела истражувањата, а и адаптивните капацитети на земјава поради малите приноси се многу ниски, велат експертите. Како ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Фатиме Фетаи и Гаврил Бубевски утре се враќаат во судница да го застапуваат предметот Монструм. Републичкиот јавен обвинител Љубомир Јовески веќе започнал со ...
сите 540 | | | веќе видена

Адвокатот Тони Менкиновски кој е лидер на преговарачкиот тим на опозициската ВМРО-ДПМНЕ за носење на ново законско решение за јавното обвинителство истакна ...
сите 602 | | | веќе видена

Синдикатот на Клинички центар го поддржува протестот под мотото „Стоп за насилство врз здравствени работници“ организиран од Асоцијацијата на специјализанти и ...
сите 139 | | | веќе видена

Која била улогата на владиниот генерален секретар, Драги Рашковски во тендерот за набавка на радарска опрема во М НАВ? Дали во целиот случај има малверзации ...
сите 101 | | | веќе видена

Адвокатот Панче Тошковски во емисијата Отворено на 24 телевизија изјави дека од денешен аспект повеќе од јасна е мислата на правните експерти во Република ...
сите 147 | | | веќе видена

Саудиска Арабија денеска ја повика меѓународната заедница „да преземе одговорност во осуда на сторителите“ и „јасно да се спротистави“ на оние што стојат зад ...
сите 203 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Национална конвенција за влијанието на климатските промени во земјоделството

Од:
До кого (е-маил):
Порака: