Тотенхем тргнува по напаѓач од Косово


Тотенхем на гостувањето кај Олимпијакос прокоцка два гола предност и на крајот во Лондон се врати со само еден освоен бод. Легендарнот англиски фудбалер, Рио ...
| | веќе видена | слични

По поразите за Ливерпул и Челси во вторникот, ниту на Тотенхем не им „тргна“ на стартот на Лигата на шампионите, откако несфатливо пропуштија 0:2 водство на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Минатогодишниот финалист во Лигата на шампионите Тотенхем ја започна новата кампања со реми 2-2 како гостин на Олимпијакос. Лондонскиот тим имаше предност од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со создавањето на услови за сместување на децата во претшколски установи – градинки и дневни центри за ран детски развој, создадовме простор од две недели, до ...
сите 449 | | | веќе видена

Бугарски академици, историчари, политичари сегашни и поранешни, деновиве водат агресивна кампања за сквернавење на ликот и делото на апостолот на македонското ...
сите 120 | | | веќе видена

Не можеме да влијаеме на одлуките на норвешките власти, но треба да забележиме дека секоја влада обезбедува исклучок за спортските тимови. Ние сме на позиција ...
сите 115 | | | веќе видена

Претепан лекар или медицинска сестра во клиника, секојдневна слика во македонското здравство. Неколку дена по ред јавноста е сведок на немилите настани што се ...
сите 60 | | | веќе видена

Во утринската емисија на БТВ Новините денеска проф. Кирил Топалов, член на бугарскиот дел од Заедничката македонско-бугарска комисија за прашања од историјата ...
сите 75 | | | веќе видена

Во тек се анализи и планови за воведување евентуално на нови мерки за спречување на понатамошното ширење на вирусот. Наша стратегија и цел е навремено да ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тотенхем тргнува по напаѓач од Косово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: