СЕ БРОЈАТ ДЕНОВИ: Џафери со детали кога ќе се разреши Јанева


Ќе бидеме обединети повеќе од било кога... Ќе навиваме за Македонија и ќе бидеме горди на вас... Честото за победата!, напиша Илија Димовски на Твитер, ...
| | веќе видена | слични

Во вечерашното гостување во 24 анализа Илија Димовски од ВМРО-ДПМНЕ во жестока дебата со Мухамед Зехири од СДСМ имаа одлична завршница со искрен совет од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Не бегаме и не се плашиме од избори, затоа што СДСМ кога и да излезе на избори ќе победи, а тоа го покажуваат и анкетите на јавното мислењем посочи Зеќири во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Цело време бевме осудувани за тоа што го зборувавме за СЈО, до пред два месеци, кога се излезе на виделина. Ајде да почекаме, да видиме, може уште нешто ќе ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот од редовите на опозициската партија Илија Димовски во пратеничката дебата со пратеникот од СДСМ Мухамед Зекири на Телевизија 24 истакна дека лично ...
| | веќе видена | слични

„Рекет“ или предметите на СЈО, тасот на вагата на Јустиција киднапиран од политиката – до кога политичарите ќе ја кројат судбината на судската трета независна ...
| | веќе видена | слични

Кога ќе се најде заедничко решение, тогаш ќе имаме договор за новото Јавно обвинителство. Преговорите се уште не се завршени, целта е постигнување на договор ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот на СДСМ, Мухамед Зекири во вечерашното гостување на „24 анализа“ заедно со пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски, изјави дека власта нема намера ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Европската Комисија е запознаена и ја осудува полициската бруталност против лицата од ромско потекло во Битола минатата недела, јави дописничката на МИА од ...
сите 167 | | | веќе видена

Политичката партија ВМРО ДПМНЕ уште пред два месеци со новите статутарни измени ја укина функцијата „почесен претседател“ што ја имаа поранешните претседатели ...
сите 156 | | | веќе видена

Од Стопанската комора за туризам се задоволни што се вклучени во новиот сет мерки за помош од владата, но чекаат да ги видат условите за да знаат колку од ...
сите 285 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1372 тестирања, а регистрирани се 112 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-46, ...
сите 418 | | | веќе видена

Во синоќешното гостување на Канал 5 телевизија, на емисијата „Само интервју“ премиерот Зоран Заев, зборувајќи за судството и за тоа дека за време на ...
сите 145 | | | веќе видена

Во рамките на дводневна интензивна агенда, министерот за надворешни работи Бујар Османи оствари средба со потпретседателката на Европската Унија одговорна за ...
сите 476 | | | веќе видена

Адвокатката Сања Алексиќ, бранител на Гордана Јанкулоска која вчера беше спроведена во „Идризово” за издржување на затворската казна од четири години, вели ...
сите 89 | | | веќе видена

Процесот траеше 4 години „Обвинетиот Никола Груевски, Миле Јанакиески, Александар Трајковски, Дарко Стојчевски, Трајче Петковски, Игор Бошковски виновни се...“ ...
сите 207 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ 11 години системски го уништуваше образованието на секое ниво, а денес, како опозиција продолжува со деструктивно однесување кое спротивно на ...
сите 302 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЕ БРОЈАТ ДЕНОВИ: Џафери со детали кога ќе се разреши Јанева

Од:
До кого (е-маил):
Порака: