Предметите на СЈО од утре се селат во ОЈО


5 копии
3 копии

Државниот јавен обвинител Јовески ја овласти обвинителката од СЈО Ленче Ристова да го застапува случајот „Талир 2“. Судењето за „Талир2“ треба да започне утре ...
| | веќе видена | слични

Екс министрите Гордана Јанкуловска, Миле Јанакиески и Блерим Беџети, но и екс премиерот Никола Груевски и други функционери во МВР можеа да се слушнат во 25те ...
| | веќе видена | слични

25 нови „бомби“ и повеќе од 130 илјади смс пораки и транскрипти, донесе денеска обвинителката Фатиме Фетаи на рочиштето за предметот Монструм. Со овластување ...
| | веќе видена | слични

Судењето за петкратното убиство кај Смилковско Езеро на 12 април 2012 година, познато како предмет „Монструм“ на СЈО, продолжува на 4 октомври, откако на ...
| | веќе видена | слични

Адвокатката на семејствата на жртвите од „Монструм“, Дафинка Ивановска, по денешното рочиште, рече дека тие долго ги очекувале овие бомби, поради тоа како биле ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Можна ли е идната владина коалиција да биде онаа помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и Алијанса за Албанците? Двете опозициски партии засега не сакаат да се излетуваат со ...
сите 367 | | | веќе видена

Специјалното јавно обвинителство заминува во историјата, а одговорот на најважното прашање за тоа кој ги прислушувал неовластено граѓаните во Македонија од ...
сите 400 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Предметите на СЈО од утре се селат во ОЈО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: