АРСОВСКИ ДО КИРАЦОВСКИ: Чекав да изминат 48 часа, ајде сега тужи, те чекам со твојот адвокат на суд!

„Прво и основно што Кирацовски не го знае за мене е дека не се плашам од никого, а најмалку од него за да поставам јавно прашања во интерес на вистината и ...
| | веќе видена | слични

Адвокатот Трајче Арсов од Велес до „Република“ упати демант и барање за извинување во врска со текстот објавен на 18 септември 2019 година, насловен „ ...
| | веќе видена | слични

Не е точно дека сум ја хакирал страницата на фејсбук „Ветераните за Трамп”, тврди адвокатот Трајче Арсов за кој дел од медиумите објавија дека е вмешан во ...
| | веќе видена | слични

Американскиот влијателен весник Вашингтон Пост обвинува дека велешките групи кои се прославија со креирање и пласирање лажни вести за време на последната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Адвокатот Трајче Арсов, кој го застапува поранешниот генерален секретар на СДСМ Алескандар Кирацовски во неговите закани за тужби против медиуми кои ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Фејсбук страницата „Ветераните за Трамп”, каде воените ветерани на армиските служби со конзервативни ставови изразуваат поддршка за американскиот претседател ...
| | веќе видена | слични

А, канцеларијата на велешкиот адвокат Трајче Арсов за кој истражувачките новинари објавија дека го има сајтот за лажни вести го застапува пратеникот Александар ...
| | веќе видена | слични

Страницата „Ветераните за Трамп“ на Фејсбук била хакирана од бизнисмен од Македонија, пренесува „Вашингтон Пост“ . Биле потребни месеци за сопствениците да ја ...
| | веќе видена | слични

Бизнисмен од Северна Македонија ја киднапирал фејсбук страната „Ветераните за Трамп“ каде поранешните американски служби го советувале претседателот на САД, ...
| | веќе видена | слични

Ветераните и активните војници од армијата редовно се на тапет на манипулации, бидејќи нивното влијание е големо и има многу луѓе кои им се восхитуваат на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Oткако двете партии излегоа со заедничко соопштение дека се блиску до договор, извори од СДСМ за „360 степени“ велат дека средбата Љупчо Николовски и Артан ...
сите 461 | | | веќе видена

Либанците се истрајни и трпеливи и покрај сите кризи низ кои минале, но Либан се соочува со веројатно најголемата криза досега по граѓанската војна, вели ...
сите 474 | | | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ денеска со обвинување за СДСМ за случувањата со поплавата во РЕК Битола. Оттаму велат дека јавноста треба да знае дека поради како што велат ...
сите 327 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 235 | | | веќе видена

Најпрво изјави Зоран Заев, лидерот на СДСМ, дека со 15 пратеници не може да се стане премиер, алудиурајќи на проектот на ДУИ за прв Албанец премиер. На оваа ...
сите 131 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 142 | | | веќе видена

Полицијата трага по исчезнатото лице, С.Н., кое вчера во велешкото село Белештевица, од надојдена вода, заедно со возило, биле однесени кон реката Вардар. Како ...
сите 266 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АРСОВСКИ ДО КИРАЦОВСКИ: Чекав да изминат 48 часа, ајде сега тужи, те чекам со твојот адвокат на суд!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: