Кои се најважни карактеристики кои треба да ги барате кај еден маж?

3 копии
2 копии

 По 40-тата година жените влегуваат во нова фаза и мислат дека работите за нив се менуваат, дека веќе не се млади да прават одредени работи и да се однесуваат ...
| | веќе видена | слични

 Знаевте ли дека науката веќе докажа дека хроничната негативност може буквално да ве убие? Луѓето кои сакаат драми и расправии можат целосно да го уништат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Работите нешто што не сакате. Ви изгледа дека немате друг избор отколку да ја задржите вашата работа затоа што морате од нешто да живеете. Дали тоа е ...
| | веќе видена | слични

Вашиот партнер се однесува чудно и имате чувство дека не е баш среќен како што знае да биде или пак некогаш бил. Се сомневате, но не сте сигурни во ова и не ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Четвртиот пакет мерки вреден 470 милиони евра, донесен од Владата предводена од СДСМ, е континуитет на досегашните мерки, но содржи и нови мерки кои значат ...
сите 364 | | | веќе видена

Во македонското судство се е можно па така и обвинето лице за кое е одредена мерка домашен притвор да бара од судот почести рочишта, но судот тоа барање да го ...
сите 216 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ повика на масовен протест во сабота во 18 и 30 часот. Тој вели дека оваа власт во недостаток на успеси и во услови на секојдневни порази ...
сите 126 | | | веќе видена

УТРЕ ПОЧНУВА УЧЕБНАТА ГОДИНА Во услови на пандемија предизвикана од појавата и ширењето на вирусот Ковид-19, утре официјално започнува новата учебна година во ...
сите 110 | | | веќе видена

Новинари на парискиот дневен весник „Монд“ се најдоа на удар на азербејџанските сили во градот Мартуни во Нагорно Карабах, објави на својата Фејсбук страница ...
сите 417 | | | веќе видена

Десетте прилепски дрвократци кои деновиве претепаа петмина припадници од шумската полиција од Чашка на патот Извор- Прилеп кај селото Степанци од синоќа се во ...
сите 110 | | | веќе видена

Семејството Јанковски од Битола коешто на 12 септември ја постигна најголемата 7-ка во историјата на Државна лотарија, беше во посета на студиото каде што се ...
сите 15 | | | веќе видена

Здравството во Македонија ќе се соочи со огромен проблем, поради тоа што голем дел од медицинските сестри веќе учат странски јазици за да заминат од државата, ...
сите 93 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кои се најважни карактеристики кои треба да ги барате кај еден маж?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: