ОУ„Даме Груев“ од Битола првонаградено од Фондот за иновации


Ова е победничкиот идеен проект изработен од учениците и менторите од ОУ „Даме Груев“ од Битола. Како првонаградено училиште, тимот успеа за својот иновативен ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Фондот за иновации и технолошки развој (ФИТР) денеска ќе ја презентира предлог-програмата Фонд за млади умови „Анализа на потреби и понатамошни чекори“. На ...
| | веќе видена | слични

Утре (20 септември) од 13:30 часот во мултимедијалниот центар „Котур“ ќе биде презентирана предлог – програмата „Фонд за млади умови – Анализа на потреби и ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Фонд за иновации и технолошки развој ги презентираше инструментите за финансиска поддршка на домашните компании пред членките на Македонската банкарска ...
| | веќе видена | слични

Останато

Димитров заедно со премиерот Заев и вицепремиерот Османи  се во Брисел каде ќе се сретнат со европски претставници во последен обид да излобираат датум за ...
сите 1012 | | | веќе видена

Елиф Елмас полека прераснува во лидер на македонската фудбалска репрезентација заедно со неуништливиот Горан Пандев, а добрите настапи кои ги имаше во ...
сите 190 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОУ„Даме Груев“ од Битола првонаградено од Фондот за иновации

Од:
До кого (е-маил):
Порака: