Започна реализацијата на два инфраструктурни проекти во Полошкиот плански регион


Министерот за локална самоуправа Горан Милевски денеска присуствуваше на отпочнувањето на изведбените работи на два проекти на Центарот за развој на Полошкиот ...
| | веќе видена | слични

Миграцијата на населението од руралните средини, како и миграцијата од другите региони придонесе кон огромна просторна промена во урбанистичкиот и ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Регионална конференција „Градење на функционално-просторни и економски структури за подобро интегрирање на урбаните со руралните средини во Скопскиот плански ...
| | веќе видена | слични

Градоначаликот на општина Ново Село, Никола Андонов и раководителката на Центарот за развој на Југоисточниот плански регион, Жулиета Ѓуркова потпишаа договор ...
| | веќе видена | слични

Намалување на диспаритетите во 8-те плански региони во однос на економскиот развој, социјалата и животната средина, се главни предуслови за подобрување на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

,,На оваа локација, позади мене, наскоро ќе започне изведбата на нов Спортско – Адреналински парк во Општина Карпош. Станува збор за реализација на едно од ...
| | веќе видена | слични

Станува збор за реализација на едно од главните изборни ветувања на СДСМ и градоначалникот Стефан Богоев.  За овој парк, Општина Карпош доби грант, неповратни ...
| | веќе видена | слични

Изминатите две години се обезбедени 12 милиони евра за поттикнување на рамномерениот регионален развој. Реализацијата е значително висока, над 95 проценти. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Ставот на СДСМ и програмска определба на СДСМ е една изборна единица и отворени листи. Знаете дека мораме да разговараме, дискутираме и да дебатираме и со ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Започна реализацијата на два инфраструктурни проекти во Полошкиот плански регион

Од:
До кого (е-маил):
Порака: