Започна реализацијата на два инфраструктурни проекти во Полошкиот плански регион

Министерот за локална самоуправа Горан Милевски денеска присуствуваше на отпочнувањето на изведбените работи на два проекти на Центарот за развој на Полошкиот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерството за локална самоуправа изминатите месеци работи на идентификување на потребата од изменување и дополнување на Законот за рамномерен регионален ...
| | веќе видена | слични

По 40-тина години и собрани над 250 примероци на ретки минерали, во Пробиштип почна изградбата на првиот музеј на ретки метали и специфични минерали. Освен по ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вицепремиерот Бујар Османи денеска беше домаќин на претседателот на Европскиот комитет на регионите, Карл- Хајнц Ламберц. Османи и Ламберц на заедничката ...
| | веќе видена | слични

Министерот Милевски денеска се сретна со претседателот на Европскиот комитет на регионите, Карл Хајнц Ламбертс и со членовите на неговиот Кабинет. На средбата, ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Талат Џафери денеска се сретна првиот човек на Европскиот комитет на регионите, Карл-Хајнц ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вечерва во „24 анализа“ гостуваше Елвис Шаќири од институт за истражување и анализа на политики „Ромалитико“ кој што посочи дека годинава има зголемување на ...
сите 175 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, одговарајќи на новинарско прашање во однос на отфрлањето, од страна на министерот за правда Бојан Маричиќ, на барањето на ...
сите 189 | | | веќе видена

Никола ГРУЕВСКИ Нема правда во Македонија. Неправдите растат секојдневно. Ги има многу и се повеќе а дел од нив е и политичкиот прогон кој не запре и оваа есен ...
сите 89 | | | веќе видена

Хируршките амбуланти во струмичката болница се дислоцираа во новиот болнички крак за да се ослободи дополнителен простор за пациенти кај кои е дијагностициран ...
сите 412 | | | веќе видена

Во првите осум месеци на 2020 година до Министерството за внатрешни работи се поднесени 46 преставки за работата на полицијата, изјави вечерва министерот за ...
сите 100 | | | веќе видена

„8 Септември“ пред финансиски колапс, персоналот на Инфективна се десеткува, „Козле“ се полни со мајки и деца заболени од корона вирусот. Во една реченица ...
сите 224 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Започна реализацијата на два инфраструктурни проекти во Полошкиот плански регион

Од:
До кого (е-маил):
Порака: